Search

Neden F İstanbul

- F İstanbul Türkiye'de organize edilen; işlenmiş gıda, içecek, şekerleme, gıda katkı maddeleri, gıda işleme ve ambalaj endüstrisi dahil gıda sanayisinin tüm paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen tek fuardır.

- F İstanbul sürekli yeni ticari bağlantılar kurmaya hizmet edecek; üretici, ihracatçı, ithalatçı,  toptancı, dağıtıcı ve zincir marketleri buluşturacaktır.

F İstanbul dijital altyapısıyla katılımcı ve ziyaretçiyi fuardan önce buluşturmakta ve iletişim altyapısı sunmaktadır. 

- F İstanbul, 2 milyarlık bir nüfusun merkezinde yer alan üretici ve ihracatçı Türkiye'de düzenlenmekte ve öncelikle Avrupa, Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu pazarlarını hedeflemektedir. 

İhracat Platformu


Yurt dışı 5000+ alıcı arasından ürünüzü talep edenleri fuardan önce görme imkanı sunuyoruz... 
(Bu çalışma 30 Nisan tarihine kadar katılım yapan firmalar için geçerlidir.)

Ürünüme Yurtdışından Talep Var mı ?

F İstanbul Fuarı'na katılmadan önce ürününüz ve hedef pazarınızı bildirmeniz durumunda firmanız için ücretsiz pazar araştırması yapılmakta ve ürüne olan talep ile ilgili bilgi verilmektedir. 


Sıkça Sorulanlar

1- Kimler katılabilir ? İhracat yapmak isteyen, yurtdışına açılmak isteyen, zincir marketler ile buluşmak isteyen tüm üretici ve aracı firmaların katılımına açıktır. 

2- Hangi ülkelerden katılım sağlanmaktadır ? Fuar'ın geneli Türk katılımcılardan oluşmaktadır ancak Azerbaycan, Belarus, Endonezya, Gürcistan, Hindistan, İran, Kazakistan, Mısır, Rusya ve Özbekistan gibi ülkelerden de  katılımcılar yer alacaktır. 

3-  F İstanbul fuarının temel farkı nedir ? F İstanbul sürekli yeni ticari bağlantılar kurmaya hizmet edecek; üretici, ihracatçı, ithalatçı,  toptancı, dağıtıcı ve zincir marketleri buluşturacak geniş kapsamlı bir ticari platformdur. 

4-  Neden Temmuz ? Temmuz ayı Türkiye'nin yurtdışından en fazla ziyaretçi aldığı aydır ve fuarın ana hedefi uluslararası bir platform olmaktır. Ayrıca bu aylarda genel olarak dünyada var olan seyahat kısıtlamaları kaldırılmaktadır. 

5- Kim Ziyaret Edecek ? Avrupa, BDT, Kuzey Afrika, Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyadan ziyaretçiler F İstanbul'da buluşacak ayrıca konaklama ücretleri organizatör tarafından karşılanacak alım heyetleri organize edilecektir.