Neden F İstanbul

- F İstanbul Türkiye'de organize edilen; işlenmiş gıda, içecek, şekerleme, gıda katkı maddeleri, gıda işleme ve ambalaj endüstrisi dahil gıda sanayisinin tüm paydaşlarının katılımıyla gerçekleşen  en geniş kapsamlı fuardır.

- F İstanbul her yıl Temmuz ayında Türkiye'nin en modern ve merkezi fuar alanı İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenmektedir. 

- F İstanbul tartışmasız Türkiye'nin en hızlı büyüyen fuarıdır.

- F İstanbul bir ticaret platformudur ve profesyonel olmayan girişlere müsade etmemektedir ve istatistikleri gerçeği yansıtmaktadır. 

- F İstanbul tüm ihracatçılara eşit mesafededir...

- İlk yılında 96 ülkeden 1967 uluslararası ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen F İstanbul "sürekli yeni ticaret bağlantıları" kurmaya hizmet edecek; üretici, ihracatçı, ithalatçı,  toptancı, dağıtıcı ve zincir marketleri buluşturacaktır. 2023 yılından hedeflenen yurtdışı alıcı sayısı 5.000+ dir.

F İstanbul dijital altyapısıyla katılımcı ve ziyaretçiyi fuardan önce buluşturmakta ve iletişim altyapısı sunmaktadır. Diğer bir ifade ile F İstanbul fuarı katılımcıları fuar zamanı bir araya gelmeseler dahi fuardan önce ya da sonra sistem üzerinden iletişime geçebilmektedirler. 

- F İstanbul, 2 milyarlık bir nüfusun merkezinde yer alan üretici ve ihracatçı Türkiye'de düzenlenmekte ve öncelikle Avrupa, Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu pazarlarını hedeflemektedir, ancak “sürekli yeni ticaret bağlantıları” mottosuyla organize edilen F İstanbul ülkemizin uzak ülkeler stratejisine uygun tanıtım çalışmaları da yürütmektedir. Detaylar için tıklayınız.

İhracat Platformu


Yurt dışı 5000+ alıcı arasından ürünüzü talep edenleri fuardan önce görme imkanı sunuyoruz... 
Çalışmanın detayları için ziyaretçi koordinatörümüzle    hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ürünüme Yurtdışından Talep Var mı ?

F İstanbul Fuarı'na katılmadan önce ürününüz ve hedef pazarınızı bildirmeniz durumunda firmanız için ücretsiz pazar araştırması yapılmakta ve ürüne olan talep ile ilgili bilgi verilmektedir. 


Sıkça Sorulanlar

1- Kimler katılabilir ? İhracat yapmak isteyen, yurtdışına açılmak isteyen, zincir marketler ile buluşmak isteyen tüm üretici ve aracı firmaların katılımına açıktır. 

2- Hangi ülkelerden katılım sağlanmaktadır ? İlk yılında 21 ülkeden 268 stantta 300 den fazla marka ve binlerce ürünün sergilendiği  F İstanbul 2023 yılında 40+ ülkeden 1000+ firmanın katılımıyla gerçekleşecek ve Türkiye'deki en büyük sektör fuarı olacaktır. 

3-  F İstanbul fuarının temel farkı nedir ? F İstanbul sürekli yeni ticari bağlantılar kurmaya hizmet edecek; üretici, ihracatçı, ithalatçı,  toptancı, dağıtıcı ve zincir marketleri buluşturacak geniş kapsamlı bir ticari platformdur. 

4-  Neden Temmuz ? Temmuz ayı Türkiye'nin yurtdışından en fazla ziyaretçi aldığı aydır ve fuarın ana hedefi uluslararası bir platform olmaktır. Ayrıca bu aylarda genel olarak dünyada var olan seyahat kısıtlamaları kaldırılmaktadır. 

5- Kim Ziyaret Edecek ? Avrupa, BDT, Kuzey Afrika, Ortadoğu başta olmak üzere tüm dünyadan ziyaretçiler F İstanbul'da buluşacak ayrıca konaklama ücretleri organizatör tarafından karşılanacak alım heyetleri organize edilecektir.      
Search